Hozzávalók: 25 dkg kristálycukor; 25 dg rizsliszt; 4 db tojás; 150 ml olaj; 150 ml víz; 1 csomag sütőpor; 2 csomag vaniliáscukor (én csak egyet szoktam bele rakni,kettővel nekem édes); 1 kk utifűmaghéj; 2 ek kakaópor
A tojásokat szétválasztottam, s a fehérjét kemény habbá vertem s félre tettem. A tojássárgáját a kétféle cukorral habosra kevertem, majd hozzá adtam a vizet és az olajat. A végén került bele a tojásfehérje és a riszlisztes sütőporos keverék.
A felét beleöntöttema kuglóf formába majd a maradékhoz hozzáadtam a kakaóport s s belecsurgattam a tetejébe.
180 fokos sütőben kb 20-30 percig sütöttem. Ez sütő függő s tűpróba mindig érdemes :d
A formában hagytam kihülni
A margarint a cukorral kikeverem, csipetnyi sót is teszek bele, majd a citromhéjat, a tojásokat. A lisztbe belekeverem a sütőport, és felváltva lisztet - és joghurtot keverek a ma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Élesztőt felfuttatjuk 3 dl langyos tejjel és a cukorral , majd bedagasztjuk az egészet. Nem kelesztjük a tésztát , ugyanis a kéz között fog megkelni. Dagasztás után a tésztából 9...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű