20 dkg.liszt , 25 dkg. porcukor , 4 tojás , 1 dl. olaj , 1 dl. tej , fél sütőpor , 1 vaniliás cukor , 2 ek. kakaópor csipet só , narancs vagy citromhéj reszelve
A tojásfehérjét habbá verjük .A sárgáját kikeverjük a cukorral,beleöntjük a tejet,majd az olajat .A lisztbe belekeverjük a sütőport , a sót , a vaniliás cukrot és a tojásos masszához adjuk . Óvatosan beleforgatjuk a fehérjehabot és beleszórjuk a citromhéját. Kikent kuglóf formába beleöntjük a tészta kétharmadát , a többibe belekeverjük a kakaóport és azt is belecsorgatjuk a formába.
180 fokon alul-felül sütésen 40 percig sütjük . ( tűpróba ) Kiborítjuk a formából és porcukorral megszórjuk .
1. Lisztet, sütőport, margarint, porcukrot és tojásokat összegyúrjuk. 2. Lereszeljük az almákat, hozzáadjuk a cukrot, fahéjat, vaníliát (kinyomjuk a levét) 3. A tészta felét kiny...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Kikeverjük a tojások sárgáját 15 dkg cukorral a vaníliás cukorral, és a tejjel felengedve, beleöntjük az egycentis karikákra vágott kiflit. Mikor a tejet magába szívta, összekeverj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ahány tojás, annyi kanál+1 kristálycukor, annyi kanál liszt, 1/2 sütőpor
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű