40 dkg. liszt , 25 dkg. margarin , 1 sütőpor , 2 tk. só , 20 dkg reszelt sajt ( fele a tésztába , fele a tetejére ) kb, 3 ek. tejföl
A hozzávalókat összegyúrjuk annyi tejföllel , hogy jól nyújtható de ne túl lágy tésztát kapjunk. Nyújtsuk vékonyra ( kb. 4-5 mm. ) mivel sütés közben nőnek és szaggassuk ki , kenjük le tojássárgával és szórjuk reszelt sajttal. Előmelegített sütőpapíros tepsiben 180 fokon pár perc alatt készre sül. Épp csak legyen színe . Sokáig eláll. !
Sem élesztő, sem sütőpor nem kell hozzá. Nincs szükség kelesztésre, hosszadalmas hajtogatásra; mégis puha, szellős, könnyű és nagyon finom. Érdemes kipróbálni! Fölforraljuk a t...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Összeállítjuk a tésztát és hűvös helyen 1 órát pihentetjük Lisztezett deszkán kb mm-re ki nyujtjuk 7 cm átmérőjű pohárral kiszaggatjuk és formázzuk tepsibe tesszük és tojásfehérj...
Elkészítési idő: 30 Nehézség: Közepes