Tészta:
15 evőkanál olaj
15 evőkanál porcukor
15 evőkanál paradicsomlé (vagy 3 evőkanál sűrített paradicsom vízben feloldva)
1 teáskanál szalakáli, vagy szódabikarbóna
1 tojás
kb. 55 dkg liszt
Krém:
0,5 l tej
8 evőkanál búzadara (gríz)
25 dkg sütőmargarin
20 dkg cukor
2 tasak vaníliás cuko
reszelt citromhéj
savanykás lekvár( én szilvát használtam)
A tésztához valókat összegyúrjuk. A lisztet óvatosan adagoljuk, annyi szükséges, amennyit a tészta felvesz, hogy nyújtható legyen. Ezután 3 egyenlő részre osztjuk és egyenként téglalap alakúra nyújtjuk.
A lapokat 180 fokos sütőben kb.10 perc alatt megsütjük.
A krémhez valókat összekavarjuk (a lekvár kivételével), majd lassú tűzön sűrűre főzzük. A lapokat betöltjük a krémmel és a lekvárral, tetejét megszórjuk porcukorral és pár órát pihentetjük, hogy a lapok megpuhuljanak. (Én olvasztott csokival vontam be a tetejét)
A tojásfehérjéből kemény habot verünk. A sárgáját kikavarjuk a cukorral, a vizet és az olajat is beletesszük, majd a kakaót, a lisztet és a sütőport is. A masszához keverjük a habo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjéből kemény habot verünk, majd a cukrot is hozzáadjuk. A citromlét is belekeverjük, addig verjük a habot, amíg teljesen felveszi a citromlét. A lisztet, a mandulát, a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű