330 gramm rizs,450 ml víz,550 ml tej,1 kanálka vaj,leheletnyi só
150 gramm cukor,5 tojás,3 vaníliás cukor,300 gramm vaj
A vizet oda teszem melegedni, közben egy kanál vajon megmelegítem a rizst. Amikor már a rizs átmelegedett hozzáadom a meleg vizet. Amint a vizet elfőtte, hozzátöltöm a meleg tejet, egy leheletnyi sót, és gyakori kavargatás mellett krémesre főzöm. Gömbölyű rizst használok, és nem mosom meg. Szerintem, így krémesebb lesz.
A megfőtt rizset hagyom kihűlni. Nem kell hideg legyen, csak addig, hogy langyossá hűljön. A tojásokat szétválasztom. A sárgáját a vajjal, cukorral, vaníliás cukorral kikavarom, éppen csak addig, hogy majdnem habosodni kezdjen. A fehérjét kemény habbá verem. A kikavart sárgáját elkavarom a rizzsel, majd a keményre vert tojás fehérjét is hozzáadom, apránként, óvatosan kevergetve.
Az előre kivajazott, zsemlemorzsával hintett tepsibe borítom. Előre melegített sütőben, 150 fokon 45 perc alatt készre sütöm. Csináljunk tűpróbát.
Tálaláskor lekvárral, vanília sodóval, fahéjas cukorral, ízlés szerint bármivel tálalhatom.
: a tojásokat egészben felverjük, simára keverjük az 1 bögre porcukorral, majd az olvasztott vajjal is. Adjuk hozzá a tejet, és a sütőporral elkevert réteslisztet. Egy 32 * 24 cm...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180 fokra melegítjük elő a sütőt. Sütőpapírral kibélelünk egy 20 cm x 30 cm-es sütőtálat. Egy keverőtálban összemixeljünk a tészta összes hozzávalóját, majd, ha összeállt a massz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű