700 g rétesliszt, 250 g margarin,100 g zsír,2 tojássárgája30 g élesztő
150 g reszelt sajt,1 doboz tejföl,1 tk só, köménymag (szezámmag)
1 tojás (lekenéshez),tej (langyos, kelesztéshez), fűszerpaprika (elhagyható)
Az élesztőt felfuttatjuk kevés langyos tejben. A kimért lisztet tálba tesszük, hozzáadjuk a margarint, a zsírt, a tojássárgákat, a fele reszelt sajtot, a tejfölt, sót, végül a felfuttatott élesztőt.Összegyúrunk minden anyagot alaposan. Negyed órát pihentetjük. Lisztezett deszkán kinyújtjuk, és rudakat vágunk.Hogy szebb színe legyen, pici fűszer pirospaprikával megszórhatjuk, és úgy kenjük be kissé felvert tojással. Egész köménymaggal (vagy szezámmaggal) és a megmaradt reszelt sajttal megszórjuk.
Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, és megsütjük.
Lisztet, sütőport, cukrot, sót keverni. Tojást, tejet, olajat, sajtot keverni. Majd összekeverni őket, és mehet a muffin sütőbe.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Jól összedolgozzuk , majd kis golyócskákat teszünk a sütőlapok közé és megsütjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A friss citromlevet és a vizet egy tálba mértem, hozzáadtam a lisztet és kézzel összegyúrtam. Hagytam állni kb. 10 percet. Ezután pizzaliszttel megszórt szilikon lapon kézzel átg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű