Hozzávalók
300 ml langyos víz
1 cs száraz élesztő
1 KK cukor
600 g liszt
4 EK olívaolaj (vagy vaj)
2 KK só
kb 100g reszelt sajt+ kenéshez 1 egész tojás, pár csepp tejet, egy csipet só
+ szóráshoz kb 100g reszelt sajt
Alsó-felső sütés, 200 °C, kb 20 perc
A keverő tálba teszük a vízet élesztőt és a cukrot, kicsit megfuttatjuk. Utánna mehet a többi hozzávaló,kidagasztjuk. miután kidagasztotuk kicsit megformázzuk és letakarva egy órát kelesztjük. Kelesztés után nyolc egyenlő részre osztjuk ,egyesével fel gömbölyitjük sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk,lekenjük tojásos tejes egy kicsi sós egyveleggel. 10 perc pientetés után mehet rá a sajt . mehet a sütés.
A párizsit kb. 1 cm- es kockákra daraboljuk. A vöröshagymát apró kockákra vágva olajon megdinszteljük, hozzáadjuk a zöldpaprikát szeletelve, a paradicsomot aprítva és 2 dl vízzel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
hagyma-dínsztelem+paprika+bors+darált hús+oregánó+chili por-->főzőm+vízzel felengedem+bab+kukorica-->zsírjára főzőm :)
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Pörköltet készítünk a darált hússal: hagymát pirítunk, majd rátesszük a húst, a gombát, és fűszerezzük. Amíg a hús puhul, palacsinta tésztát készítünk, és elkezdjük kisütni. A me...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű