25 dkg vaj
20 dkg cukor
4 tojássárgája
1 teáskanál reszelt narancshéj
35 dkg liszt
fél teáskanál sütőpor
meggybefőtt
6 dkg étcsokoládé
A vajat a cukorral kikavarjuk, majd a tojások sárgáját is beledolgozzuk. A lisztet és a sütőport hozzáadjuk, a narancshéjjal ízesítjük és meggyúrjuk a tésztát. Vanília, vagy narancsaromával továbbízesíthetjük. Golyókat formálunk belőle és sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, a közepükbe az ujjunkkal egy lyukat nyomunk. A mélyedésekbe teszünk egy szem meggyet. 180 fokos sütőben megsütjük a tésztákat, mikor a tetejük kissé aranyszínű, ki is vesszük. A csokoládét felolvasztjuk és egy kanál segítségével a kész süteményekre csíkokat csorgatunk belőle.
Ezt gőzön főzzük 20-25 percig. 10 dkg mazsola 10 dkg dió 2 tábla csoki 2 ostya rum
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
10 dkg liszt,4 tojás,12 dkg porcukor,fél k.k.sütőpor,2 dkg kakaópor,csipet só!Ez a tészta,175 fokon sütni!KRÉM:2 dl habtejszín,10 dkg étcsoki! Megolvasztom a csokit a tejszínben,am...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat szétválasztjuk a sárgákat 2 evőkanál cukorral és vaniliáscukorral -elektromos habverővel-habosra keverjük. Hozzáadjuk a mascarponétés izlés szerint rumot v. amarettot...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű