1 bögre liszt
1 bögre darált dió
1 csomag sütőpor
1 csipet só
2 evőkanál olaj
Nedves hozzávalók:
1 egész tojás
1 bögre cukor
1 bögre tej
A tojást habverővel elkeverjük, hozzáadjuk a cukrot, tejet. A lisztet elkeverjük a sütőporral, egy csipet sóval, és a darált diót hozzáadjuk. A két keveréket összeöntjük, elkeverjük, majd sütőpapírral bélelt, magas falú tepsibe öntjük (tepsi méret: 33 x 20).
Teszünk a masszába magozott meggyet, diót, csoki darabkákat, és előmelegített sütőben kb. 30-40 percig (tűpróba) sütjük.
Tetejét csoki mázzal vonjuk be, a csokit mikróban a vajjal felolvasztjuk, és a kész süteményre simítjuk. Lehet simán porcukorral is meghinteni, vagy akár félbevágva, diókrémmel megtölteni, ebben az esetben a tetejét is dió krémmel kenjük meg.
Ha simát akarunk, fordítsuk meg a tésztát, ott sima, és oda mehet a csokimáz.
—Egy kis citromhéj és fahéj hozzá adásával, még finomabb
Tegyük egy tálba a cukrot, a tojásokat, az olívaolajat, és a citrom reszelt héját. Keverjük jól össze, de nem kell habosra kikeverni. Egy másik edénybe tegyük a lisztet, búzadarát,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krémhez a lisztet simára keverem a tejjel, hozzáadom a kókuszreszelék felét és folyamatos keverés mellett sűrűre főzöm. Ha kihűlt ízesítem a cukorral és elkeverem a vajjal meg a...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű