50 dkg háztartási keksz
10 dkg dió
15 dkg porcukor
3 evőkanál cukrozatlan kakaópor
20 dkg vaj
3 dl tej
5 dkg mazsola
1 evőkanál rum, vagy rumaroma
A vajat, a kakaóport és a cukrot összekeverjük, hozzáöntjük a tejet és kis lángon főzni kezdjük. A kekszet darabokra tördeljük és a vágott dióval együtt egy tálba tesszük. A szirupot langyosra hűtjük és ráöntjük, jól összekeverjük. A mazsolát és a rumot, vagy a rumaromát is hozzákeverjük. Fóliára öntjük a masszát, rudat formálunk belőle és feltekerjük. Pár órára hűtőbe tesszük, ezután szeletelhetjük.
Mindent összekevertem, egy tálcára elegyengettem, majd ment egy kicsit a hűtőbe. Aztán szórtam rá kis kókuszreszeléket, hogy szebben mutasson, nem túl édes, ha valaki szeretné te...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet, porcukrot és a sütőport egy műanyag zacskóban összerázzuk. Egy közepes nagyságú tepsit a vaj felével kikenünk, majd beleszórjuk a lisztes cukor felét. Burgonyanyomó s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű