1 dl narancslé ( vagy bármilyen gyümölcslé)
1 evőkanál méz
2,5 teáskanál zselatin
0,5 dl langyos víz
Ez az adag nekem pont elég egy 24-es szilikonos bonbonformába.
A 0,5 dl vízbe elkeverjük a zselatin. Állni hagyjuk még megköt. Közben a gyümölcslevet összemelegítjük a mézzel, majd a tűzről levéve hozzákeverjük a zselatinos vizet. Már tölthetjük is a formákba. Ha megdermedt, kiszedjük és máris ehető. :)
Csak szilikonformát ajánlanék, mert abból lehet szépen kiszedni. Ha nincs, akkor ajánlom, hogy ne szedd ki a formából, csak 2-3 óra múlva. De megteheted azt is, hogy nagyobb adagot készítesz és beleöntöd a tepsibe. Ha kihűlt, ki lehet szaggatni, vagy kockákra vágni.
A megtisztított zellert és a sajtot reszeljük egy tálba, adjuk hozzá a finomra vágott metélőhagymát, a tojást, a tejfölt és a lisztet. Ízesítsük sóval és borssal, majd hagyjuk áll...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
1. A kölest felöntöm 3x-os mennyiségű vízzel, és lassú tűzön megfőzöm. Leszűröm, átmosom és hagyom kihűlni. 2. A hagymát apróra vágom, és olajon aranysárgára pirítom. 3. A végén...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összedolgozzuk és kiolajozott zacskóba, tárolóba tesszük. 30 percig hűtőben pihentetjük. Vizes kézzel szaggatjuk, 10 percet pihenni hagyjuk és forró olajban sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű