Sajtosrúd receptje:
- 50 dkg liszt
- 25 dkg Ráma
-3 tojássárgája
- 3-4 evőkanál tejfölben,5 dkg élesztőt elkeverni
- 2 teáskanál só
Összegyúrni, nem kell keleszteni, azonnal nyújtani és sütni.
Tetejét tojással bekentem és bőségesen szórtam rá reszelt sajtot
180 fokon sütöttem. ( 20-30 perc)
Meglehet bármivel szórni a tetejét, pl köménnyel stb.
A késes robotgép táljába mértem a lisztet, a sót, az élesztőt és a zsírt. Összekevertettem. Kézzel egyszerűen csak el kell morzsolni. Hozzáadtam a tojást és annyi tejfölt, amivel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóiból rugalmas, de jól nyújtható tésztát gyúrok, majd 4 egyforma darabba vágom. Mindet kinyújtom téglalap formára, majd megkenem a sajtos margarinnal. Feltekerem m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű