Fehércsoki likőr (több mint két liter lesz belőle, ezzel a mennyiséggel már nyugodtan nekivághatnak az ünnepnek)
30 dkg fehércsokoládé
1 l tejszín
6 dl vodka
2 evőkanál vaníliakivonat vagy 1 rúd vanília
Narancsos csokilikőr karácsonyi fűszerekkel
4 dl vodka
2 narancs lereszelt héja
2 dl tejszín
2 dl víz
2 evőkanál cukor
10 dkg tejcsokoládé
fél tk őrölt fahér
negyed tk. őrölt szegfűszeg
1 teáskanál vaníliakivonat
Kókuszlikőr
1 kókuszdió, amiben halljuk a lé kotyogását
2 dl víz
2 dl tej
1 evőkanál vaníliakivonat
2 evőkanál cukor
4 dl vodka
Fehércsoki likőr
Az eljárás roppant egyszerű: a tejszínt fazékba töltöm, beleteszem a vaníliakivonatot vagy a vaníliarúd kikapart magjait, és a hüvelyt is utána dobom. Beletördelem a csokoládét, és addig melegítem, kevergetem, amíg teljesen fel nem oldódik benne. Ez után leveszem a tűzről, kicsit hagyom kihűlni, és hozzáöntöm a vodkát. Most jön a homogenizálás, amit botmixerrel oldunk meg, hogy a tejszínből és a csokiból származó zsírtartalom semmiképpen se álljon össze dugóvá az üveg nyakában.
Kész is a likőr, üvegbe töltjük és betesszük a bárszekrénybe. Hagyományosan szobahőmérsékleten kínáljuk, de hidegen is finom.
Narancsos csokilikőr karácsonyi fűszerekkel
Lereszeljük az alaposan megmosott, kezeletlen (erősen ajánlott!) narancs héját, és beletesszük a vodkába. Összerázzuk. A tejszínt felmelegítjük, feloldjuk benne a csokoládét, hozzáadjuk a fűszereket, a vizet és a cukrot.
Hagyjuk kicsit kihűlni, majd hozzákeverjük a vodkát. Üvegbe töltjük, és félreállítjuk, adunk neki egy hetet, hogy összeérjenek az ízek, közben időnként összerázzuk. Ha kóstolás útján érettnek nyilvánítjuk (kb. egy héttel később) szép üvegekbe szűrjük.
Kókuszlikőr
A kókuszdióval elég nehéz dolgozni, viszont megéri. Először meg kell fúrni valamelyik csíranyílást, hogy kinyerjük belőle a kókuszvizet, azután, ha szerencsénk van, egy-két jól irányzott kalapácsütés után már hozzá is férünk a gyümölcshúshoz. A kalapács éles felével próbáljuk úgy leütni a kalapját, mintha lágytojás lenne, tapasztalatom szerint ez a módszer a legcélravezetőbb.
A kókuszt kifejtjük a héjából, és nagyon apró darabokra vágjuk. Ezt türelmesen, lassú tűzön főzzük a víz, a tej és a kókuszvíz keverékében úgy egy órán át. A végén beletesszük a cukrot és a vaníliakivonatot (rudat) is.
Ez után levesszük a tűzről és kissé kihűtjük, hozzáöntjük a vodkát, majd üvegbe szűrjük.
Ha jól időzítünk, ebből maradni is fog karácsonyra, mivel a kókuszlikőrt még érlelni kell 1-2 hétig a hűtőszekrényben.
Egyszerűbb megoldás, ha eleve kókusztejet vásárolunk, ebben az esetben 4 dl-re lesz szükség, amit a cukorral és a vaníliával fel kell főzni, majd kihűteni, felönteni vodkával és üvegekbe szűrni. Az érlelést azonban így sem tudjuk megúszni.
Töltsd az üvegbe a pálinkát, facsard bele 3 citrom levét, öntsd hozzá a mézet, keverd el jó alaposan, majd a 4. citromot alaposan sikáld meg (ha ezt még eddig nem tetted volna a tö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű1. 2 napig állni hagyjuk. 2. Lecsepegtetjük, ahány kg a málnalé, annyiszor 80 dkg cukor.
Elkészítési idő: Nehézség: NehézA kipréselt szőlőlevet 1 éjszakán át hűtőszekrényben tároljuk. Ezalatt az idő alatt a must leülepszik. Másnap a tiszta lét óvatosan leöntjük róla. Nagy lángon felforraljuk, majd to...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes