4 db tojás, 15 dkg liszt, 2 dkg kakaó, 15 dkg cukor, 15 dkg vaj, 1 kk sütőpor
:
A tojásfehérjékből kemény habot verünk két kanál cukorral. A többi cukrot hozzákeverjük a vajhoz, tojássárgájákhoz, a liszthez, sütőporhoz. gyümölccsel megszórom. Kivajazott, lisztezett tepsibe öntjük és előmelegített sütőben 180 fokon sütjük.
A tejbe beletördelem a csokit (a csoki íze nagyban meghatározza a fagylalt ízét is, ezt érdemes figyelembe venni a csokoládé kiválasztásakor), hozzámérem a kakaóport és olykor átke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egészet egy tálba összekeverjük robotgéppel . Beleöntjük egy tepsibe , és rászórjuk a gyümölcsöt/ bármilyen/.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy edényben melegítsük fel a tejet, vigyázzunk ne főjön fel. Egy tálban kavarjuk össze a kakaót a cukorral, és lassanként adjuk hozzá a tejhez. Kavargassuk és tegyük bele az olvas...
Elkészítési idő: 15 PERC Nehézség: Könnyű