25 dkg disznózsír
2 dl tejföl
1 db tojássárgája
50 dkg finomliszt
1 csomag sütőpor
só ízlés szerint
1 db tojásfehérje (a kenéshez)
Egy keverő tálba szórom a lisztet, hozzáadom a többi hozzávalót, majd jól összegyúrom, letakarom, és hideg helyen 1 órát pihentetem.
Liszttel meghintett gyúródeszkán elnyújtom a tetejét, késsel bevagdosom, és pogácsaszaggatóval kiszaggatom. Sütőpapírral bélelt tepsibe rakom és felvert tojásfehérjével megkenem, előmelegitett sütőben 200 fokon, 20-25 percig sütöm.
hűtős lángos.. Én a hűtős lángost csinálom: 50 dkg liszt, 1 db kefír, 1 tojás, só, 1 kávés kanál cukor, 3 dkg élesztő, 2-2,5 dl tej. Nem túl kemény tésztát dagasztok, hűtőben szé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Sajtot habosra keverni a vajjal, azután bele keverni a lisztet,sütőport,sót, tejfölt. Vékonyra nyújtani,csíkokra vágni.Tojással lekenni, sajttal megszórni.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
1.A lisztben a vajat elmorzslojuk,hozzáadunk egy tojást,kétkanál tefölt, egy csapott teáskanál sót,és jól összegyújuk. 2.A tésztából cipót formálunk, tányérra rakjuk,letakarjuk eg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű