8 db zsemle
8 dl tej
25 dkg cukor
5 db tojás
2-3 db alma
1 cs vaníliás cukor
1 citrom és narancs reszelt héja
baracklekvár
darált dió
örölt fahéj
A zsemléket 1 cm-es darabokra szeletelem. A tejet felforralom a vaníliás cukorral és a citrom és narancs reszelt héjával. A tojásokat kettéválasztom, a sárgáját a cukorral habosra keverem, majd a felforralt tejet apránként hozzáadom, habverővel simára keverem és ráöntöm a szeletelt zsemlére.
Egy tűzálló tálat kikenek vajjal és megszórom zsemlemorzsával. A leöntött zsemle felét szétterítem a tálban, ráfektetem a meghámozott, megfelezett, kicsummázott, felszeletelt almákat, megszórom őrölt fahéjjal, és megkenem baracklekvárral, ráteszem a zsemle másik felét, megszórom cukrozott daráltdióval és ismét megkenem baracklekvárral. 180 fokos, előmelegített sütőben 30 percig sütöm.
A tojások habját felverem kevés cukorral. Amikor a megsült kiveszem a sütőből és ráhalmozom a tojások felvert habját, amibe két kanál baracklekvárt kevertem. Visszateszem a sütőbe egy pár percre, hogy szint kapjon.
A tojást a margarinnal habosra keverjük, hozzáadjuk a tej felét, a cukrot és a kakaót. Tíz percig keverjük, beleszitáljuk a sütőporral elkevert lisztet, és a maradék tejjel hígítju...
Elkészítési idő: 30-40 perc Nehézség: Könnyű
A pudingot a tejjel és cukorral összefőzzük, majd beletesszük a margarint és a kakaóport, ezzel töltjük meg a kekszet.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kekszet apróra tördeljük, majd a lap többi hozzávalójával együtt tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk. A tésztát kettőbe osztjuk és a felét egy sütőformába simítjuk. A hab...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű