50 dkg liszt
3 db tojás
tej
szódavíz
só, cukor
olaj
Töltelék:
lekvár, túró, kakaó, dió, mák
A lisztet, a tojásokat elkeverem felváltva a tejjel, szódavízzel, csipet sót, csipet cukrot teszek hozzá, beleöntök a tésztába még 1 dl olajat. Az első palacsinta sütése előtt kevés olajjal kikenem a palacsintasütőt, utána már nem kell.
A túrót kikeverem egy tojás sárgájával és cukorral, a dióhoz és mákhoz porcukrot teszek.
A palacsintákat sorban megtöltöm a töltelékekkel és egymásra helyezem, majd a tetejét leöntöm csokimázzal. Körbe rakom saját készítésű rumos meggyel.
A cukrot, mezét, olajat, tojást, fahéjat összekeverjük. Én egy ételaprítót gépet használtam erre a célra, de a kést kicseréltem a műanyagra. 1 perc keverés után hozzáadjuk a lisz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat aprítógépben összekeverjük, vízes kézzel golyókat formázunk, kókuszreszelékbe forgatjuk. Ízlés szerint mehet bele vanília/narancs aroma.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A száraz hozzávalókat összekeverjük. Egy másik tálba kikeverjük a tojásokat a tejjel, hozzáadjuk az olajat, végül a száraz alapanyagokat. Simára keverjük. Hagyjuk állni 5-7 percig,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű