50 dkg sertéscomb (lapocka, tarja)
2 db tojás
3-4 evőkanál liszt
1 dl tej
1 csokor snidling (vagy 1 evőkanál reszelt vöröshagyma)
4 dkg reszelt sajt
só, bors
olaj
A húst egyforma vékony csíkokra vágjuk, Megsózzuk és 10 percig állni hagyjuk. Közben a tojásokat habosra felverjük, összekeverjük a liszttel, a tejjel, a reszelt sajttal, az apróra vágott hagymával, sóval, törött borssal, egészen sűrű palacsintatésztát kell kapnunk. A húscsíkokat először lisztbe, majd a tésztába forgatjuk és bő, forró olajban , takaréklángon pirosra sütjük. (óvatosan a sajt miatt).
A hús egyik felét most lenmaglisztbe forgattam és lenmagliszttel kevertem a palacsintatésztát, azért lett sötétebb a színe.
A húst bepanírozzuk, kókuszzsírral vékonyan kikent tepsibe tesszük, megkenjük joghurttal (tejföllel helyettesíthető) és megszórjuk light sajttal. Légkeverésesen 30-35 perc alatt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A húst a fűszerekkel összegyúrjuk, majd állni hagyjuk, hogy jól összeérjenek az ízek. Vizes kézzel megformázzuk őket, majd forró olajban megsütjük. (Az eredeti recept parázson k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű