30 db babapiskóta
300 ml kávé
20 ml 80%-os rum
50 g porcukor
krém:
25 dkg mascarpone ( vagy natúr vajkrém)
375 ml tejszín
25 dkg kr. cukor
3 tojás
10 g lapzselatin
tetejére:
holland kakópor
Egy tálba tegyük bele a kávét, a rumot és a porcukrot, majd jó alaposan összekeverjük.
A babapiskóták egyik felét egyenként beáztatjuk a kávéba, majd tepsibe rakjuk egymás mellé szorosan.
Egy lábosba közepes lángon tegyünk fel vizet főni.
Egy tálban keverjük össze a tojásokkat ,a cukorral, majd a tojásos keveréket.
Gyakran keverve, addig kell melegíteni, amíg csípős íze nem lesz.
A tejszínből kemény habot verünk, majd hűtőbe tesszük. A mascarponét simára keverjük és félrerakjuk.
A tojást levesszük és maximális fokozaton kihűlésig habosítjuk.
Ha kihűlt a tojás, a tejszínhoz óvatos mozdulatokkal hozzákeverjük a mascarponét, majd a tojásos habot. Lassú mozdulatokkal hozzákeverjük. A zselatint megcsináljuk, de nem kell felforrósítani, ha elolvadt már jó is.
A töltelék felét a babapiskótára tesszük, simítsuk el, a maradék piskótát áztassuk be és tegyük rá.
Megint krém, majd tegyük be a hűtőbe 6-8 órára.
A krémhez valókat jól össze dolgozzuk, és a hűtőbe tesszük. A keksz hozzávalóit egyneműmé dolgozzuk, és kicsit pihenni hagyjuk. Nem túl vékonyra nyújtjuk, kb. 5 cm-es pogácsa sza...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
A tésztához a tojássárgáját a cukorral habosra keverjük, közben hozzáadjuk a meleg vizet, a kakaót, olajat, lisztet, sütőport,és végül a tojások kemény habját. - közepes méretű tep...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Az élesztőt elkeverem 1 evőkanál tejfölben. A lisztben a cukrot és a sót elkeverem, beleteszem a zsírt, az élesztővel elkevert tejfölt és + még annyi tejfölt, hogy egy jól nyúj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű