75 g szezámpehely
75 g tápiókakeményítő
50 g mandulaliszt
50 g zöldbanánliszt
20 g tojásfehérjepor
20 g nocarb rostmix
10 g bambuszrost
2 csapott tk. himalája só
2 csapott tk. paleo sütőpor
4 egész tojás
30 g útifűmaghéj
3 dl szűrt víz
2 ek. olvasztott kókuszzsír
2 ek. almaecet
A sütőt bekapcsoljuk 225 fokra.
Az útifűmaghéjat a vízzel összekeverjük, félretesszük, hogy a vizet magába szívja.
Közben kimérjük a többi száraz hozzávalót és a szezámpehely kivételével
az összes többit összekeverjük.
Felverjük a tojásokat,
hozzáadjuk az útifűmaghéjas vizet, egyenletesre keverjük,
majd a kószuzsolajat és almaecetet is hozzákeverjük.
Utána mehet bele a szezámpehely, majd a
többi lisztet szitán keresztül adjuk a masszához.
Utána vizes kézzel formázzuk
és szilikonos sütőpapíros tepsibe helyezzük.
Ott tetszés szerint bevágjuk,
s magokkal szórjuk meg.
Sütés:
225 fokos légkeveréses sütőben 30 perc,
majd 200 fokon alsó-felső sütéssel 15 perc,
végül rácsra téve még 15 perc.
Egri Katitól (linket nem találtam meg)
. a túrót át töröm hozzá adom a cukrot,vaníliát,mazsolát,vajat,tojás sárgáját,reszelt citrom héját,jól össze keverem,majd a ki főtt cérna metéltet és a tojás habot óvatosan bele fo...
Elkészítési idő: 1,10 óra Nehézség: Közepes
Egyszerű keverés után a tészta könnyen süthető. Az első sütése előtt a forró serpenyőbe pici olajat öntünk. A következő palacsintáknál erre már nincs szükség! Maximálisan elegendő,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű