75 g szezámpehely
75 g tápiókakeményítő
50 g mandulaliszt
50 g zöldbanánliszt
20 g tojásfehérjepor
20 g nocarb rostmix
10 g bambuszrost
2 csapott tk. himalája só
2 csapott tk. paleo sütőpor
4 egész tojás
30 g útifűmaghéj
3 dl szűrt víz
2 ek. olvasztott kókuszzsír
2 ek. almaecet
A sütőt bekapcsoljuk 225 fokra.
Az útifűmaghéjat a vízzel összekeverjük, félretesszük, hogy a vizet magába szívja.
Közben kimérjük a többi száraz hozzávalót és a szezámpehely kivételével
az összes többit összekeverjük.
Felverjük a tojásokat,
hozzáadjuk az útifűmaghéjas vizet, egyenletesre keverjük,
majd a kószuzsolajat és almaecetet is hozzákeverjük.
Utána mehet bele a szezámpehely, majd a
többi lisztet szitán keresztül adjuk a masszához.
Utána vizes kézzel formázzuk
és szilikonos sütőpapíros tepsibe helyezzük.
Ott tetszés szerint bevágjuk,
s magokkal szórjuk meg.
Sütés:
225 fokos légkeveréses sütőben 30 perc,
majd 200 fokon alsó-felső sütéssel 15 perc,
végül rácsra téve még 15 perc.
Egri Katitól (linket nem találtam meg)
A kelesztő tálba ontott meleg tejbe belemorzsoljuk az élesztőt, beletesszük a tojást, az olvasztott margarin 2/3-át, a cukrot és ezekre szórjuk a lisztet és a sót. A keverő kanálla...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojást felverem a tejjel, bele szórom a lisztet, az össze tört túró, + a reszelt sajtot és a sót. Jól összekeverem a lábast ki kenem az olajjal és felforrósítom, beleöntöm az elk...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
Habverővel keverjük össze Palacsintánként egy kanál zsír - nem olaj - alá majd körbe is
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű