késhegynyi szódabikarbóna
csipet só
3 tojásfehérje
3 púpos ek. por eritrit
fél tk. vanília őrlemény
8 dkg kókuszreszelék
2 ek. bio citromlé
mázhoz: egy púpozott ek. kókuszzsír + 2 csapott ek. natúr kakaópor
Egy kézi mixer segítségével a tojásfehérjéket egy csipet sóval felverjük, közben folyamatosan adagoljuk hozzá a porcukrot, beleszórjuk a szódabikarbónát és a vanília őrleményt, végül a citromlevet is.
Hozzáadjuk a kókuszreszeléket, fakanállal óvatosan, de alaposan elkeverjük, hogy a habot ne nagyon törjük össze.
Szilikonlappal bélelt tepsibe diónyi halmokat teszünk és 180 Celsius – fokra előmelegített sütőbe toljuk. 5 percig süssük alul – felül fokozaton, majd mérsékeljük a hőfokot 160 Celsius – fokra és légkeverésesre állítva szárítsuk további 10 percig!
Amíg a csókok hűlnek, elkészítjük a mázat: a kókuszzsírt felolvasztjuk, elkeverjük benne a kakaóport és meglocsoljuk vele a habcsókokat.
A tojásokat szétválasztjuk. A fehérjét a cukorral kemény habbá verjük. A tojás sárgáját is kicsit felverjük, hozzáadjuk a liszttel elkevert kakaóport, majd ezután jól elkeverjük....
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes