50 dkg liszt
2.7 dkg élesztő
5 dkg cukor
nagyobb csipet só
2 tojás sárgája
5 dkg vaj
1 cs vaniliáas cukor
2,5 dl tej ,estleg + 1-2 evőkanál
Izlés szerint, citrom reszelt héja, áztatott mazsola.
Ha kenyérsütőben dagasztjuk a tésztát, elősször az élesztő rá a folyadék, cukor, vaj, liszt, só tojás.
A megkelt tésztát kivesszük 3 rudat formálunk, és összefonjuk, hosszúkás formába rakjuk, és még 10-15 percig kelesszük.
Sütés előtt tojással lekenjük.
Sütés: Előmelegített sütőben (sima) 190 fokon 30 percig sütjük!
Elkészítés : Az élesztőt 1 dl tejjel, és egy kevés cukorral futassuk fel. A liszthez adjuk hozzá a porcukrot, a vaníliás cukrot, a tojást, a felfuttatott élesztőt, a maradék tejet...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Cukros langyos tejben felfuttatjuk az élesztőt, majd az összes hozzávalóval jól összedolgozzuk, míg sima, csomómentes tésztát nem kapunk. Még egy kicsit átgyúrjuk lisztezett kézzel...
Elkészítési idő: 2-2,5 óra Nehézség: Könnyű