10dkg ráma, 15dkg barna cukor, de én a sima kristály cukrot tettem bele, 20dkg liszt, késhegynyi sütőpor, késhegynyi szódabikarbóna, csipet só, 2 evőkanál kakaópor, 1 egész tojás, 3-4 evőkanál tej, 1 tábla csoki.
Elkészítése: A rámát megolvasztani belekeverni a cukrot. A liszthez hozzáadjuk a sütőport, a szódabikarbónát, a csipet sót, a kakaóport és elkeverjük. A lisztes keveréket hozzáadjuk a rámás cukros masszához, hozzáadjuk az egész tojást, és 3-4 evőkanál tejet, alaposan elkeverjük. Sűrű, de fakanállal keverhető masszát kell hogy kapjunk. Végül beleszórjuk a kis kockára vágott csokit, és összekeverjük. Kanál segítségével kis halmokat teszünk a sütőpapírral fedett tepsi hátára. 170 fokon 12-15 perc alatt megsülnek, és a tepsin hagyjuk kihűlni, majd jól zárható dobozba rakjuk.
a tojás fehérjét a porcukorral habbá verjük/nem lesz kemény csak sűrűn kenhető/, ezt a sütemény tetejére kenjük a kakaót a porcukorral simára dolgozzuk, majd a vízzel összekeverj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjét felverjük. A sárgáját kikavarjuk a cukorral. A csokoládét vízgőz fölött megolvasszuk és kihűtjük, majd a tojássárgájához keverjük és hozzáad...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes