Hát én most rendes tepsiméretet csináltam
, 7 tojás volt a piskóta, és erre ment az egész krém, szép magas volt. Van nekem olyan állítható keret és azt szoktam használni ha tepsi méretű tortát, vagy sütit szeretnék. Kerek tortaformába szerintem 4 tojásból piskóta elég és fele adag ennek a krémnek amit leírtam.
most is hétvégén csináltam, csak már megettük - ha tudom, akkor lefényképeztem volna neked - nagyon finom bele a Lidl-be kapható 1 kg kiszerelésbe Friss sajtkrém - vödrös, 700 ft körül van. Ezt cukrozod izlés szerin, bele keversz 4 dcl felvert tejszínhabot, amibe belekevertél a zacskó Dr.Ötker Zselatin fix-et verés közbe. Ja és reszelt citromhéját még raktam a krémbe - nagyon finom ez a krém, rákened a piskótára, jó magas legyen a krém, be a hűtőbe kb 2-3 órára - és utána úgy díszíted gyümölccsel, ahogy szeretnéd.
Cukor, olvadt vaj, tojások összekeverve, majd száraz alapanyagok hozzáadása. Légkeveréses 165 fokos sütőben 10-15 perc.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
50-55 dkg liszt,15 dkg porcukor,2evőkanál méz,5evőkanàl tej, 5dkg margarin,1tojás, 1 mokkáskanál szódabikarbóna kellett volna bele de mivel nem volt itthon sütőport tettem bele.......
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Készítsd el a süteményt az alaprecept alapján. Készítsd el a citromkrémet: Egy edényben keverj össze 100 g porcukrot, 1 zacskó vaníliás cukrot, 20 g (2 csapott evőkanál) kukoric...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz