A rizst átválogatjuk megmossuk majd a forrásban lévő vízbe szórjuk. Kissé megsózzuk ,lefedve kis lángon puhára pároljuk. A kelkáposztát kitorzsázzuk, leveleire bontva megmossuk, majd enyhén sós vízben 10 percig főzzük. Utána leszűrjük majd lecsöpögtetjük. A hagymát meg a fokhagymát megtisztítjuk, finomra aprítjuk. Olajon vöröshagymát megfonnyasztjuk majd a fokhagymát is megfuttatjuk rajta. A húst hozzáadjuk kevergetve közepes lángon 10 percig pirítjuk. Egy kiskanál sóval, a borssal, a pirospaprikával meg a majoránnával fűszerezzük, a paprikakrémmel tüzesítjük.
Kissé hűlni hagyjuk, majd a puha és szintén kihűlt rizzsel, a tejföllel meg a tojásokkal összedolgozzuk. Egy kb. 20×30 centis, magas falú tepsit vagy tűzálló tálat kiolajozunk, a kel-levelek felét egyenletesen beleterítjük. A húsos-rizses masszát ráhalmozzuk, végül a maradék kellel beborítjuk. A tetejére való tejfölt a pirospaprikával meg a borssal fűszerezzük, a rakott kelkáposzta tetejére kenjük. Előmelegített sütőben, közepes lánggal (180 °C; légkeveréses sütőben 160 °C) 50 percig sütjük.Ha már majd nem megsűlt bacon szeleteket teszek a tetejére és ezzel együtt készre,pirosra sütöm! Kockára vágva, tejföllel meglocsolva tálaljuk.A tojást ki lehet belőle hagyni,én csak azért teszem bele mert krémesebbé teszi és jobb lesz az állaga,textúrája!Jó étvágyat hozzá és mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!
A hússzeleteket kiklopfoljuk. A sajtot összekeverjük a felaprított gépsonkával és a hússzeleteket betöltjük vele. Ezután, hagyományos módon bepanírozzuk őket és bő, forró olajban...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hagymánkat megpucoljuk,kockára vágjuk,olajon dinszteljük a kockára vágott húst rárakjuk,fehéredésig pirítjuk ,majd a fűszerekkel paradicsom pürével ízesítjük,kicsi vizet öntünk r...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű