2 dl száz százalékos gyümölcslé
• egy csomag (6 lap) zselatin
• ízlés szerint cukor (nálunk csak 1 kanálnyi került ebbe a mennyiségbe)
Fogok egy hagyományos jégkockatartót, vagy ha olyanom nincs, egy sima szögletes műanyag dobozt.
A zselatin lapokat annyi hideg vízbe áztatom, amennyi bőven ellepi. A gyümölcslevet felforralom a cukorral. Félrehúzom a lángról. A felpuhult zseltainból kifacsarom a vizet, és belekeverem a meleg gyümölcslébe.
Alaposan elkeverem, ne maradjanak benne kis zselédarabok. Az így kapott egyveleget a jégkockatartóba öntöm és hagyom megdermedni. A legjobb szobahőmérsékleten kivárni, mert ha hideg, macerásabb bevonni csokoládéval.
A habhoz 2 db tojásfehérje 12 dkg kristálycukor 15 dkg dió (darált) A töltelékhez 15 dkg sárgabarack lekvár http://aprosef.hu/dios_kosarka_recept
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zsírt habosra keverjük egy csipetnyi sóval.A lisztbe belemorzsoljuk az élesztőt, majd hozzáadjuk a zsírt, és a tejfölt és összegyúrjuk. A tésztát 90 percig pihentetjük. Kb. 10-...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A skót tojáshoz 3 tojást négy percig főzzük, ennyi idő alatt a fehérje már megkeményedik, a sárgája viszont kissé lágy marad. Érdemes ehhez kis méretű tojásokat beszerezni, már ha...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű