4 dl joghurt (vagy aludttej)
1 csomag sütőpor
1 csomag vaníliás cukor
20 dkg finomliszt
2 ek cukor
1 csipet só
(dupla adag kell)
MIndent összekeverni, majd forró olajban (olajaozott kanállal adagolva) kisütni.
Joghurt helyett mehet tejföl is, vagy felesben joghurt-tejföl, sőt gyümölcsjoghurt is.
Lassú tűzön (4-5 fokozat (9ből)) kb. 4-4 perc, különben nyers marad a közepe, nagyobb lángon pedig megég.
Az élesztőt felfuttatjuk,össze gyúrni,kinyújtani,tölteni és sütni.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A tésztához gyúródeszkára szitáltam a sütőporral összekevert lisztet, hozzászitáltam a porcukrot és beledaraboltam a margarint. Az egészet összemorzsoltam, majd a tojássárgáját és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az elkészítése nagyon egyszerű: 1. Reszeld le az almát! A levére is szükséged lesz, ki ne nyomkodd! 2. Keverd bele az összes hozzávalót a reszelt almába! 3. A tetejét is szórd m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű