1 vaj
40 dkg hagyma
fehérbor
liszt
levesalaplé
Sajt
Kenyér
Hagymát megpucolom felkockázom. A vajat a lábosban megalvasztom ráteszem a hagymát és 20 percig folyamatos kevergetés mellett puhítom. Ha letelt a 20 perc megszórom kicsi lisztel és felöntöm a fehérborral kb 2-3 kornyi nálam. Majd merőkanalanként (először) hozzáadom levest is. Ha már nem csomós a liszt és szépen elkevertem benne akkor felöntöm a levessel maradékkal. Addig főzőm míg teljesen nem puhul meg a hagyma.
Kenyeret felkockázom sütőben megpirítom.
soha nem mérem a hagymát és semi mást sem. Apa ennyiből csinálja. Csak a vajat tartom meg mennyiségre.
Lassú tűzön puhára főzzük a borsót. Belekeverjüo í tejszínt, majd az egészet összeturmixoljuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zöldségeket tisztítom, mosom, egyforma kockákra vágom, a gombákat csak mosom. A vöröshagymát apró kockákra vágom, olívaolajon lepirítom, 2 dl vízzel fölengedem és forralom, míg...
Elkészítési idő: 25 perc Nehézség: Könnyű
Fazékban az olajon megfuttatjuk a felaprított vöröshagymát. Hozzáadjuk a tarhonyát és kevergetve megpirítjuk. A tűzről levéve pirospaprikával, köménnyel, zúzott fokhagymával és sóv...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű