50 dkg liszt
2,5 dl langyos tej
2 egész tojás felverve
8 dkg olvasztott vaj
csipet só
2 kanál cukor
2 dkg élesztő
Az élesztőt felfuttatjuk lágy kelt tésztát készítünk. Letakarva duplájára kelesztem. A megkelt tésztát kisodrom dereje szaggatóval csíkokat vágok. Kéztörlő papír gurigáját ketté vágtam alufóliával bevontam a fóliát kicsit megolajoztam és a tészta csíkokat is olajjal lekentem és szorosan egymás mellé rátekertem a fóliás gurigára. A tésztát dióval vagy fahéjjal megszórtam. A gurigákat tepsibe állítva nem szorosan egymás mellé tettem 180 fokos sütőbe megsütöttem. Még melegen leszedtem vagyis lehúzom a gurigákról .Ebből a mennyiségből 10 darabot készítettem.
Mindent egybe keverek kivéve a kakaót!A tészta felét a formába öntöm a másik felébe belekeverem a kakaót!180 fok kb 20 perc!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Langyos, cukrozott tejben az élesztőt felfuttatjuk. A hozzávalókból lágy tésztát dagasztunk, majd fél órát kelni hagyjuk. Közben elkészítjük a krémet. A margarint , a porcukorral...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes