40 dkg finomliszt
25 dkg margarin
1 tojásfehérje
csipet só
6 evőkanál hideg víz
2 evőkanál 10%-os ecet
liszt a nyújtáshoz
Lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, csipet sóval ízesítjük, majd a tojásfehérjét, valamint a vizet és az ecetet is hozzákanalazzuk. Selymes lágy tésztát kapunk. Lisztezett felületen vékonyra kinyújtjuk, roládszerűen feltekerjük és 4 részre vágjuk. Egyenként nagyjából egyforma négyzeteket nyújtunk és egymásra helyezzük. Éles késsel negyedelve szintén egymásra helyezzük, és hűtőben pár órát pihentetjük.
Ízlésünknek megfelelően sós vagy édes variációban ugyanúgy elkészíthetjük, mint a bolti leveles tésztát. Nekem másnapra is maradt egy kevéske tészta, amiből reggelit készítettem… szerintem így volt az igazi az állaga! Legközelebb egy estét hagyom szunnyadni a frigóban!
A hozzávalókból 2 lapot sütni. Tejszínt felverni hozzá a többi. Tetejére lehet csokimáz. 53 x 40 cm tepsi 180 fok 10 -20 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
1. A lapzselatinokat hideg vízbe áztatjuk. A citromok levét kifacsarjuk, összekeverjük a porcukorral, és csípősre melegítjük: már gőzöljön, de még ne forrjon. Ebben feloldjuk a kic...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
A kekszet a porcukrot, a kávét, tejet, kakaót, és a rumaromát összegyúrjuk, könnyen nyújtható masszát kapjunk, kiskanálba nyomkodunk masszát úgy, hogy a közepén mélyedés legyen, m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű