-6 tojás
-25 dkg cukor
-25 dkg liszt
-10 dkg aszalt gyümölcs
-10 dkg zselés szaloncukor (10 db)
-15 dkg vékonyra vágott dió vagy mandula
-egy narancs hélly
A narancsnak a héllyát bemetszük 4 helyen es óvatosan leszedegetjük és apró kockákra vágjuk. Forróvízbe tesszük. A tojásokat a cukorral kihabosítjuk, hozzáadagoljuk a lisztet, felvágjuk a szaloncukrot és ha aszalt gyümölcsből nagyobbat választottunk, akkor azt is és belekeverjük a tésztába. 2 őzgerincbe töltjük és X idő alatt x hőfokon megsütjük.
Jól össze kell gyúrni,ami kicsit sokáig fog tartani, és tapadni is fog a tál falához, de ez a méztől van. Én pihentettem egy éjszakát, 3-5 mm vastagságúra nyújtjuk.
Elkészítési idő: 60 Nehézség: Könnyű
Tegyük egy nagyobb tálba a lisztet, a szitált porcukrot, a mézeskalács fűszerkeveréket, és a szódabikarbonát. Adjuk hozzá a lágy margarint, a mézet, és a tojássárgáját. Keverjük át...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
♥ TÉSZTA: Liszt +cukor + fűszereket egy nagy tálba szitáljuk, közepébe fészket készítünk, beleöntjük az 1 dl vízen felolvasztott margarint + mézet és a felvert tojást. Alaposan ö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű