20 dkg darált mák
5 dkg kókuszreszelék
½ kk. szódabikarbóna
ízlés szerint xilit vagy méz (ha eszel)
3 tojás
1 banán
1 alma
őrölt fahéj
pici só
2,5 dl víz
1 ek. kókuszolaj
A mákot keverjük össze a kókuszreszelékkel, a szódabikarbónával, pici sóval, xilittel vagy mézzel és a fahéjjal. Adjuk hozzá a vizet és a tojásokat és a kókuszolajat. Jól dolgozzuk össze a tésztát, majd legvégül adjuk hozzá az apróra vágott banánt és almát.
Kisebb, magasabb falú tepsibe öntjük pl. szilikon lapra vagy sütőpapírra, a tetejét megszórjuk szeletelt mandulával, majd 180 fokon 40 perc alatt készre sütjük. Ha megsült ketté is lehet vágni a tésztát és még lekvárral is megkenhetjük (ilyenkor akár a banánt és az almát ki is hagyhatjuk belőle).
10 percre be rakjuk a fagyasztóba a kókuszos tejet már formázva. ezután mártsuk a csokiba aztán újra 20 perc a fagyasztóban
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az aszalt gyümölcsöket apróra vágjuk, majd hozzákeverjük az aszalt narancs- és citromkockákat is és meglocsoljuk őket a rummal. Kb. fél órára félretesszük had szívják magukba az...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes