50 dkg orsó tészta,
25 dkg sajt,
25 dkg csiperke gomba,
500 ml főzőtejszín,
20 dkg sonka,
1 csomag petrezselyem,
1 csomag újhagyma,
2 fej lila hagyma,
vaj,
só,
bors,
1 kis tubusos fokhagyma krém fele
Egy serpenyőben felolvasztok egy kevés vajat,beleteszem a szeletekre vágott lila hagymát. Meg dinsztelem, amikor üveges beleteszem a kockára vágott sonkát.Ha megpirult a sonka beleteszem a szeletekre vágott csiperke gombát és az újhagymát.Kicsit hagyom had forrjon kicsit össze.Beleteszem az összevágott petrezselymet is.Addig amíg összeérnek az ízek egy magas falú kis edénybe kiöntöm a tejszínt.Sózom, borsozom, beleteszem a fél tubus fokhagyma krémet.Összekeverem villával vagy habverővel.Beleöntöm a serpenyőbe .Hagyom hogy felforrjon.Ha elkezd bugyogni bele teszek kb egy-két marok reszelt sajtot.Megvárom míg elolvad a sajt.Kifőzött tészta felét egy kivajazott jénaiba teszem.Ráöntöm a tejszínes keverékem felét,sajtot.Utána még egy ugyan ilyen réteg jön.Beteszem a sütőbe amíg rápirul a sajt,ez olyan 20 perc körül van.
A burgonyát héjában megfőzzük és megtisztítva áttörjük. Az élesztőt csészében 2 dl langyos vízbe belemorzsoljuk és 2-3 kanálnyi liszttel elkeverjük. Letakarva, szobahőmérsékleten t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
összedagasztani én géppel de lehet kézzel… akkor jó ha elválik a dagasztó falától és egy gombóccá válik, ha szükséges lehet vizet adni hozzá, ez mindig liszt függő kétszer 40 perc...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vizet apránként adagoljuk hozzá. Kb.3-4 perc alatt megfő.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű