kg liszt
30 dkg vaj
2 egész tojás
5 dkg élesztő
2 kávéskanál cukor
2 kávéskanál só
kb.: 3 dl tej
a tetejére ízlés szerint: só, mák vagy egész köménymag
Az élesztőt kis tejjel és pici cukorral felfuttatjuk, majd a lisztből a vajból és a többi hozzávalókból egy jól dagasztható tésztát gyúrunk. Annyi tejet tegyünk hozzá, amennyit felvesz. A tészta azonban ne legyen túl lágy, mert akkor nem lehet jól fonni a kis kalácsokat. Ha simára dagasztottuk, akkor letakarva 1 órát hagyjuk kelni. Ha jól megkelt akkor átgyúrjuk és attól függően, hogy mekkora kalácsokat szeretnénk készíteni vékony, kis hengereket sodrunk. Úgy fonjuk össze, hogy egy rövidebb szálat teszünk középre és U alakban két hosszabbat fogunk hozzá, és mindig csak a széléről veszünk és azt fonjuk a középső szálhoz. A végét összecsippentjük. (Ha kisebb kalácsokat készítünk, akkor ropogósabbak lesznek, ha nagyobbak, akkor puhábbak.) Újra kelesztjük. Mielőtt a sütőbe tesszük, akkor megkenjük a tetejüket felvert tojással és ízlés szerint sót vagy mákot vagy egész köményt szórunk a tetejére. Előmelegített sütőben készre sütjük.
Kókuszlisztből, szárított tejből és cukrozott sűrített tejből masszát készítünk. kakaó 10 g A masszát gyúrólapra helyezzük és kidolgozzuk. Majd két felé vágjuk. Az egyik felébe be...
Elkészítési idő: 60 min. Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat aprítógépben összekeverjük, vízes kézzel golyókat formázunk, kókuszreszelékbe forgatjuk. Ízlés szerint mehet bele vanília/narancs aroma.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csokoládét vízgőz fölött felolvasztjuk, majd visszahűtjük. A lisztet, kakaót, sütőport és a csipet sót összekeverjük.A vajat a cukrokkal habosra keverjük. Hozzáadjuk az egé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű