Családireceptkönyv.hu

2in1 kalács


Írta:

Elk. idő: 1,5 óra
Adag: 3-4 fő
Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


A tésztához:
•3 dl tej (langyos)
•5 dkg élesztő (morzsolva)
•3 db tojássárgája
•5 dkg vaj (vagy margarin)
•60 dkg finomliszt
•3 csapott ek cukor
•1 kk só (csapott )

A diós töltelékhez:
•15 dkg dió (darált)
•3 púpozott ek cukor
•0.5 dl tej

Az összeállításhoz:
•1 csapott ek cukrozatlan kakaópor
•0.5 dl tej
•5 dkg lekvár/ dzsem

A tetejére:
•1 db tojássárgája
•1 dl tej (nagyon meleg)
•1 ek cukor
•10 dkg csokoládé (olvasztott, elhagyható)

Elkészítés:


1.A kalácstészta hozzávalóit a fenti sorrendben beletesszük a kenyérsütő gépbe, és dagasztó/kelesztő programra állítjuk. (A kelés során túlnő a tartályon, lisztezett deszkára borítsuk ki, és takarjuk le. A hiányzó kelesztési időt várjuk meg.)
2.Ha kézzel állítjuk össze a tésztát min. 1 órát letakarva kell keleszteni.
3.A megkelt tésztát gyúrjuk át, és 3 egyenlő részre osszuk el.
4.Az egyik adag tésztát tegyük tálba, és szórjuk rá a kakaót. Apródonként adagolva annyi tejjel gyúrjuk át, hogy eredeti állagú tésztánk legyen.
5.A diót a cukorral összekeverjük, kevés tejjel csak a cukor olvadásáig összemelegítjük. Csak annyi tejet tegyünk hozzá, hogy krémszerű legyen. (Ha folyékony lett, zsemlemorzsával javíthatunk az állagán.)
6.Egyenként kinyújtjuk a tésztát kb. fél cm vastagra, és téglalap alakúra.
7.A kakaósat vékonyan megkenjük lekvárral bejgli módjára feltekerjük.
8.A sima adagokra a diós krémet rákenjük, feltekerjük.
9.Középre tesszük a kakaós tekercset, és összefonjuk úgy, hogy a hajtás alul legyen. A fonatunk két végét kicsit visszanyomjuk/dugjuk a tésztába.
10.Sütőpapírral (oldalát és végeit is) kibélelt kenyérsütőformába tesszük.
11.Lekenjük tojássárgájával, és előmelegített sütőben kb. 25-30 percig közepes hőfokon pirulásig sütjük.
12.Kivesszük, meleg cukros tejjel nagyon alaposan átkenjük, és további kb.10 percre visszatesszük.
13.Sütőpapír segítségével kiemeljük egy tálcára, és hagyjuk kihűlni.
14.Ha van kedvünk és felesleges csokink, gőz felett felolvasztjuk, és a félig kihűlt kalács kakaós részét lekenjük vele, és hagyjuk rádermedni.
•sütési hőfok: 200°C

2in1 kalács

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Kalácsok,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar
Írta: emaxa
pánkó siska
pánkó siska

Az élesztőt pici cukorral, tejjel felfuttattam, a többi hozzávalóval mikor felfutott esszekavartam, jó hólyagosra dagasztottam. Hagytam duplájára kelni, majd ujjnyi vastagra kinyúj...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Bory mama
5 perces fánk
5 perces fánk

A hozzávalókat jól összegyúrjuk, majd nagyobb pogácsa szaggatóval kiszúrjuk. A közepét ujjal picit benyomjuk, és fejjel lefelé forró olajba tesszük és fedő alatt sütjük. Nem les...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Krisztina
Kakaós püspökkenyér
Kakaós püspökkenyér

A mazsolát vízbe áztatjuk. Az aszalt fügét apróra vágjuk. A diót feldaraboljuk. A csokoládét is feldaraboljuk. A mazsolát, a fügét és a diót összekeverjük 2 evőkanál liszttel. A to...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk