1,5 kg krumpli
1 ek só a főző vízbe
75 dkg liszt
30 dkg zsír
1 ek. só
A puhára főtt krumpliról leönteni a főzőlevet, még forrón összetörni.Összegyúrni, kétfelé osztani, ujjnyi vastagra nyújtani, bevagdosni, kiszaggatni.
200 fokra előmelegített sütőben pirosra sütni.
A liszt mennyisége függ a krumplitól is, a tésztának puhának kell lennie.
A hozzávalókat összegyúrtam. 4 órát kelt asztalon. Kinyújtottam, feltekertem mint a bejglit. Lelapítottam, kètoldalról egymásra hajtottam. Hűtőben kelt 8 órát. 10 percig mele...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A margarint elmorzsoljuk a liszttel, ebbe belekeverjük az élesztőt, majd a közepébe egy lyukat csinálunk, abba tesszük a tojásokat és a sót. Elkezdjük kézzel összedolgozni, és ekko...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes