50 dkg liszt
5 dkg élesztő
1 tk cukor
2 tk só
5 dl tej
Élesztő fut.
Többivel dagaszt.
Szinte kezelhetetlen lágy tészta, alaposan lisztezett deszkán rögtön 10 fele osztani,
zsemlét formázni, folyamatosan lisztezni kell a kezet, hogy ne ragadjon a tészta.Tepsire tenni kelni 15-20 percig, akkor alaposan lefújni vízzel megszórni magokkal, a tepsire , alufólia előmelegített sütőbe 200 fokon sütni 15 -20 perc, míg pici szint kap. levenni a fóliát 5 percig sül és készen van.
kép
Dagasztani.1 ó kelés.4 felé osztani,vékony négyszögre nyújtani, egyik csücskétől kezdve feltekerni.Duplára keleszteni kb.1 ó. Spriccelni, 200 fok 25-30 p.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kovász készítése, sütés előtti napon. A kovászhoz valókat bele tenni egy tálba és fakanállal mint a galuskatésztát, 3-4 perc alatt simára keverni. Beborítani, letakarni. Én...
Elkészítési idő: 1 óra 30 perc Nehézség: Közepes
A liszteket, a zabpelyhet és a sót összekeverjük. Az élesztőt felfuttatjuk a cukros vízben és hozzáöntjük a többi hozzávalóhoz. 20 percig dagasztjuk, majd 40 percig kelesztjük. Ez...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű