50 dkg liszt
5 dkg élesztő
1 tk cukor
2 tk só
5 dl tej
Élesztő fut.
Többivel dagaszt.
Szinte kezelhetetlen lágy tészta, alaposan lisztezett deszkán rögtön 10 fele osztani,
zsemlét formázni, folyamatosan lisztezni kell a kezet, hogy ne ragadjon a tészta.Tepsire tenni kelni 15-20 percig, akkor alaposan lefújni vízzel megszórni magokkal, a tepsire , alufólia előmelegített sütőbe 200 fokon sütni 15 -20 perc, míg pici szint kap. levenni a fóliát 5 percig sül és készen van.
kép
Géppel dagasztás után, kb 3,5-4 órát kelt. Formáztam, majd hideg sütőben indítva, 200 fokon, jénaiban sült.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A száraz összetevőket egy konyhai robotgépben keverd jól össze 2. Öntsd hozzá a vizet, majd az oliva olajat 3. Öntsd bele a lenmag felét 4. A géppel dagaszd kb. 10 percet 5....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű