85 g puha vaj /margarin,
150 g kristálycukor,
1 db tojás,
150 g liszt,
1 csapott kk sütőpor,
1 csapott kk szódabikarbóna,
1 csipet só,
35 g holland kakaópor,
1 dl víz (jéghideg)
Összeállításhoz 3-4 ek baracklekvár,
Bevonáshoz : 150-200 g étcsoki
:
A vajat és a cukrot kihabositjuk, majd beledolgozzuk a tojást. Az összes száraz hozzávalókat beletesszük, majd beleöntjük a vizet és alaposan összedolgozzuk.
Kisebb, sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk a masszát és 180 fokon kb 25-30 percig sütjük. Amint a tészta kihült, akkor kézzel összsmorzsoljuk, majd pár ek lekvárt hozzáadunk és összegyúrjuk.
A masszából falatnyi gombócokat formálunk. A csokit felolvasztjuk, majd belemártjuk a golyókat. Hideg helyre tesszük, addig míg megdermed a csoki.
Ha kimérve tudsz venni az az igazi,a lekvárt egy lábasba tegyük fel és kézi krumpli nyomóval törjük össze,1 dl vízzel.és főzzük fel,mert különben nem kenhető!!!!!!!A hozzávalókat ö...
Elkészítési idő: kb 1 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat keverd össze, formálj belőle korongokat és mehet a sütőbe!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kinyújtjuk a leveles tésztát, majd vékonyan megkenjük olvasztott vajjal, és utána a sárgabaracklekvárral is. Ízlés szerint még megszórjuk kristály- vagy barna cukorral. (Lekvár...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű