1 kg liszt,
2 teáskanál só,
1 teáskanál szódabikarbóna,
kb. 7 dl víz.
. Összegyúrom és lisztezett deszkán kinyújtom, 1 cm majd forró sütőben zsemle színűre sütöm. Nem vágjuk, csak törni szoktuk.
200 fok hőlég, zsemleszínűre
Előtészta...ezt egy éjjel lefedve a konyha pulton hagytam... másnap, a dagasztó tálba teszem a többi hozzávalöt. Kidagasztom.. kicsit lágyabb legyen mint a fehér kenyér... elsőr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
- Bedagasztom a tésztát, majd 30 perc kelesztés. - Átgyúrom, majd 30 perc kelesztés - Megformázom, majd sütőpapíros jénaiba teszem, 30 perc kelesztés - Bevágom éles késsel, lesp...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
http://blog.keva.hu/?s=cukkini
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes