csipkebogyó (amit egy picit a dér megcsípett)
1 kg bogyó
20 db polisett tabletta /vagy 10-15 dkg cukor
tisztára mosott kiforrázott üvegek
kézi passzírozó
sűrű szövésű szita
A gyümölcsöt jól megmossuk és a két végét levágjuk. Fazékba tesszük, hogy a víz jól ellepje, éjjelre beáztatjuk,majd másnap feltesszük főni, állandóan kevergetve puhára főzzük(1- másfél óráig), ha kell közben a vizet pótoljuk. Vigyázni kell rá, mert könnyen odaég.Lepasszírozzuk és utána a sűrű szövésű szitán átpasszírozzuk kanállal, hogy a szőreitől megszabaduljunk. Majd lemérjük a súlyát és hozzáadjuk az édesítőt amivel jó sűrűre főzzük állandóan kevergetve. kb. 10 perc. Forrón tiszta üvegekbe töltjük, és száraz dunsztba tesszük egy éjszakára.
Fogj egy csinos, zárható üvegcsét majd öntsd bele a fehér rumot (a barna rum azért nem jó, mert azt karamellizált cukorral dúsítják), rakd hozzá a kókuszvirágcukrot (ez ugyan kompr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejben elkeverjük a zablisztet, majd a feloldott natúr kakaónkat és kis lángon sűrűre főzzük. Kihűtjük (addig pont nekieshetünk a palik legyártásának), majd a darált mogyorót és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű