60 dkg liszt
1 kávéskanál szódabikarbóna
15 dkg cukor
5 dkg margarin
2 egész tojás
1 vaníliáscukor
4 evőkanál méz
1,5 dl tej
Krém
8 dkg liszt
6 dl tej
30 dkg vajat (Ráma)
3 dkg kakaópor
25 dkg porcukor
egy rumaroma
tetejére
csokimáz
A fentieket összegyúrjuk és 4 lapot sütünk belőle (tepsi hátán).
K r é m : 8 dkg lisztet 6 dl tejjel felfőzünk, kihűtjük. 30 dkg vajat (Ráma), 3 dkg kakaót 25 dkg porcukorral és egy rumaromával kikeverünk (géppel gyorsabb!).
Ha a főzött krém (tej + liszt) kihűlt, a vajas krémmel összekeverjük. Ezzel a krémmel töltjük meg a lapokat.Tetejére c s o k i m á z kerül.
Megjegyzés: mivel a tészta mézzel készül, célszerű csak másnap felszeletelni!
Összedolgozzuk az anyagokat. Golyókat formázunk, tepsire rakjuk, villával megnyomjuk és 200 fokon pár perc alatt megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Karamellás öntet: 4 ek barna cukor 7 dk vaj 0,5 dl tejszín Egy serpenyőbe kezdjük el karamellizálni a cukrot, majd amikor már felolvadt, és szép aranybarna színt kapott, ve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés : a tojásokat egészben felverjük, simára keverjük az 1 bögre porcukorral, majd az olvasztott vajjal is. Adjuk hozzá a tejet, és a sütőporral elkevert réteslisztet. E...
Elkészítési idő: 30perc Nehézség: Könnyű