kb 2 liter víz
5 kg almapaprika
0,5 kg kristálycukor
4 dl 20%-os ecet
20 dkg só
3 evőkanál szemes bors
1 evőkanál koriander mag
1 evőkanál mustármag
1-1 db babérlevél üvegenként
2 kávéskanál kénpor
Alaposan megmossuk és lecsepegtetjük a paprikákat.
Kiszedjük a magházát. Vagy a közepét kaccsal együtt kivágjuk,vagy félbevágjuk és kikaparjuk a belsejét.
Amig szárad a paprika, a kb 2 liter hideg vízbe belekeverjük a cukrot,a sót,az ecetet és a kénport. Addig keverjük,mig teljesen fel nem olvadnak a szemcsék.
Alaposan kiforrázott és megszárított üvegbe tesszük a paprikát. Szorosan egymás mellé, magházzal felfelé rakjuk.
A tetejükre szórjuk egyenletesen a fűszer magokat.
Végül a babérlevelet fektetjük rá.
Felöntjük a savanyúság lével.
Rátekerjük az üveg kupakját. Körbeforgatjuk az üveget,hogy a levegőbuborékok előjöjjenek.
Még öntünk rá a léből,hogy teljesen tele legyen.
Az üveg szájára celofánt fektetünk. Szorosan rátekerjük a kupakot. Sötét,hűvös helyen tároljuk
Legyalultam az uborkát és az üveget kb félig raktam , jól lenyomkodtam. Majd sót raktam rá, utána tele raktam, ismét lenyomkodtam, hogy a tetejére só kerüljön. Most hagyom 1 kicsit...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Lehet forgatni a paprikát és adni neki 6 percet, mert már elég forró és a parázs is erősebb. Ekkor megint forgatni kellett a sületlenebbeket. A sülteket a grill szélére húztam a ma...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A felaprított hozzávalókat összekeverjük, rétegezve megszórjuk a fűszerekkel. 24 óra alatt többször átforgatjuk majd vödörbe töltjük. Nem romlik meg!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű