10 dkg dió,durvára vágva
1 citromleve
citromhéj
25 dkg margarin
15 dkg cukor
45 dkg liszt
4 tojássárga
1 tojásfehérje
10 dkg lekvár
A sütőt 180-200 fokra melegíteni. A margarint habosra keverni a cukorral, hozzá a citromlé és héj,tojássárga végül a liszt. /ha nem formázható még egy kis liszt/. Diónyi gombócokat formálni,kicsit felvert tojásfehérjébe és dióba nyomjuk a tetejét. Újjal benyomni a tetejét, kb, 15-20 percig sütni világosra.
Még melegen megtölteni lekvárral.
A lisztet a sütőporral elkeverjük, hozzáadjuk a porcukrot, rámát, tojások sárgáját, sót és a tejet. Robotgéppel kikeverjük. A tojások fehérjét felverjük, a vége előtt beleteszünk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejszínt a vajjal és a cukorral együtt közepes lángon megmelegítjük, majd hozzáadjuk a kókuszt. Aki szeretné cifrázni, az a tejszín felét helyettesítheti kókusztejjel. Ha a massz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű