25 dkg liszt
8 dkg aprított dió
2 és fél tk, sütőpor
fél tk. szódabikarbóna
1 tojás
13 dkg cukor
0,8 dl olaj
1 dl presszókávé
fél dl kávélikőr
2 dl tejföl
A liszt,dió,sütőpor,szódabikarbóna összekeverni.
Tojás,cukor,olaj,tejföl,kávé,likőr összekeverni.
A két keveréket egybe keverni, és elosztani a formában.
160-180 fok, 20-25 percig sütni.
5 percig pihentetni a tepsiben.
Díszítés:csoki,kókusz stb.
A lap elkészítése: A mennyiségek 3 lapra vannak számítva, de mivel külön fogjuk megsütni őket egy laphoz ennyi jár: 2 tojásfehérje, 2 kanál cukor fél kanál liszt, 50 gramm mogyoró...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
A tésztához a lisztet összemorzsoljuk a hideg, kockára vágott vajdarabokkal, hozzákeverjük a cukrot és a mandulát. Ezután hozzáadjuk a tojást és annyi vizet, amennyit felvesz, hogy...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes