"1 bögre= szigorúan 3 dl
1 bögre tej
30 dkg cukor
1 b.liszt
10 dkg margarin
30 dkg kókuszreszelék
2 dkg kakaópor
kókuszreszelék
A cukorral 1 dl tejet feltettem melegedni (nem kell forróra...épp hogy csak), 2 dl tejet a liszttel csomómentesre elkevertem, majd a langyos cukros tejjel fellazítottam.Állandóan kevergetve összefőztem, csomómentesre.
Még forrón belekevertem a margarint...itt botmixert kaptam elő, hogy a csomókat szétoszlassam...sikerült! A kókuszreszeléket is itt adtam hozzá, de már csak fakanalat használtam. Ezt a masszát megfeleztem. Egyik feléhez 2 dkg holland kakaóport adtam.. A 2 gombócot szintén ketté osztottam. (Van 2 fehér és 2 barna). Egyenként kinyújtottam őket...20x25cm zacsiba teszem és úgy nyújtom...Egymásra helyeztem...alulra barna rá 1 fehér...feltekertem...2 rúd van belőle. A végén kókuszreszelékbe hempergettem. Folpackba csomagoltam és hűtőbe tettem. Másnap szépen szeletelhető.
A tojásfehérjéket a sóval elkezdjük habbá verni, majd fokozatosan hozzáadjuk a cukrokat is és fényes habbá verjük. Óvatosan hozzáadjuk az almaecetet, a fahéjat és a kuko...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krémhez a Ramát a porcukorral, a vaníliás cukorral és a kókuszreszelékkel fehéredésig keverjük. A külsejéhez a hozzávalókat összegyúrjuk. Annyi tejet teszünk hozzá, hogy össz...
Elkészítési idő: kb 1-óra Nehézség: Könnyű