50 dkg finomliszt
1 csomag sütőpor
1 tk só
25 dkg vaj
2 tojás sárgája
2 dl tejföl
Töltelék:
15 dkg puha vaj
25 dkg reszelt sajt (nálam trappista és füstölt vegyesen)
1 kk só
1/2 kk őrölt bors
1/2 kk őrölt kömény
1/2 kk pirospaprika
( vagy ki mit szeret)
A lisztben elkeverem a sütőport és a sót, majd a hideg, felkockázott vajjal elmorzsolom.
A tejfölben elkeverem a tojások sárgáját és a vajas liszthez adom. Egy könnyen kezelhető, puha tésztát gyúrok, amit két cipóba osztok. Letakarva hagyom picit pihenni, de csak addig , amíg a puha vajat a sajttal és a fűszerekkel elkeverem.
A tésztát kb 2- 3 mm vastagságú szögletes formára nyújtom. A krém felét egyenletesen elkenem az egész felületén, majd szorosan feltekerem a hosszabbik oldaláról. A rudat megfelezem és mind a kettőt fóliába csomagolva mélyhűtőbe teszem 30-40 percre. A felezés nem szükséges, de így gyorsabban lehűl.
A másik cipóval is így járok el.
Amikor kellően megkeményedett a tészta, éles késsel szalámiszerűen felszeletelem.
Minél vékonyabbra sikerül, annál gyorsabban sül és annál ropogósabb lesz.
Az utolsó fél rúdból nekem 40 db szelet sikeredett.
Tehát kellő hűtés után akár 120 db ropogós keksz is készülhet.
Sütőpapírral bélelt tepsibe helyezem a csigákat.
180 fokra előmelegített sütőben, hőlégkeverésen, kb 10 perc alatt, szép pirosra sütöm.
40 deka lisztből 20 deka reszelt sajttal, 20 deka vajjal, 4 tojássárgájával, csipet sóval tésztát dolgozunk ki. Negyed kisujjnyi vastagságúra nyújtjuk, nagyobbfajta pogácsaszaggató...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt 180 fokra bekapcsoltam, a tészta hozzávalóit összegyúrtam, és egy lisztezett deszkán ujjnyi vastagra nyújtottam. A tetejét megkentem 1 felvert tojással, ráreszeltem a sajto...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrjuk az anyagokat a reszelt sajt nélkül. Kinyújtjuk, megszórjuk reszelt sajttal, összehajtogatjuk és betesszük a hűtőbe 20 percre. Ezt megismételjük még kétszer. Sütés előt...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes