A szilvát megmostam, kimagoztam... majd egy aprítóval kicsit összevágtam... ekkor kiöblítek ecettel egy nagyobb tepsit../0,5 dl .ezután gyakorlatilag semmi dolgunk vele be kell tenni a sütőbe, -100 fokon hagyni végezze a dolgát.. kb.8 -.9 órát volt a sütőbe .. ekkor átkeverni, a tűzhelyen fél órát folyamatosan kevergetve főztem..akkor jó ha a kanálról amivel keverjük, nem folyik le... olyan kemény.. ez a fajta lekvár évekig eláll a polcon...Száraz dunsztba tenni. . mikor kihűlt még keményebb lett.
Fazék, fél deci ecet az aljára, rá a szilva kicsit összenyomkodom /darálom /,felteszem főni ,amíg forrni kezd teszek rá fedőt utána leveszem. Csak annyira szabad főnie mint a húslevesnek, éppen bugyogni. TILOS megkeverni mennyiségtől függően 8-10-12 óra a főzésidő. Ha nem elég édes a szilva, 1/2 kg cukor /polisett/ 5 kilónként.A végén ha már jó az állaga kb 20 percig kevergetni kell, hogy a maradék víz is kimenjen, száraz dunsztban hűl ki.
az üveg tetejére 1.5 deci rumot öntünk és az üvegeket kistányérral lefedve napra tesszük.....amikor a cukor teljesen felolvadt lekötjük..
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
i a pektint illeti, ha éppen nincs otthon, házilag is készíthetünk. Persze előfordulhat, hogy nem sikerül tökéleteset alkotnunk és számoljunk a plusz művelettel járó extra idővel é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat meghámozzuk (paradicsomot nem kell), robotgéppel adagonként összevágjuk, vagy húsdarálón ledaráljuk. Egy nagy tálban 1 kg sóval jól elkeverjük, és 24 órát állni hagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű