12 evő kanál liszt
12 evő kanál cukor
1 dl étolaj
1 dl tej
1 cs sütőpor
1 fél mokkás kanál szódabikarbóna
1 teáskanál mézes fűszerkeverék
1 mokkás kanál őrölt fahéj
3 db tojás
megy vagy egyéb befőtt, kandírozott gyümölcs tetszés szerint
1. Minden hozzávalót egy keverőtálba összekészítjük, majd gépi habverővel összedolgozzuk.
2. A tepsit sütő papírral kibéleljük és beleöntjük az összekevert masszát.
3. A massza tetejére a lecsöpögtetett meggyet, vagy gyümölcsöt szórunk,
valamint enyhén pirított diót is lehet rá tenni.
4. Előmelegített sütőben 180, majd 150 fokon 30 percen keresztül sütjük.
nagyon finom.
A lisztet, sütőport, karob port és sót elkeverjük. A cukkinit lereszeljük (hámozva). A tojásfehérjéből habot verünk az édesítő felével. Sárgáját a maradék édesítővel kikeverjük, m...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
1. Túrót kikeverjük a porcukorral,tojással, majd hozzákeverjük a lisztet,sütőport és a sót. 2. Nedves kézzel kis korongokat formázunk belőle,majd forró olajban kisütjük.
Elkészítési idő: 15p Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrtam, majd rögtön utána diónyi gombócokat gyúrtam belőle (25 db). Zsírpapírral bélelt tepsire tettem őket és villával megnyomtam a tetejüket. Így formáztam...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű