Hozzávalók:
60 dkg liszt
30 dkg darált tepertő
10 dkg zsír
5 dkg élesztő
só, bors, köménymag
1 tojás a megkenéshez
1 dl tejföl
Ahogyan készítem:
Az élesztőt felfuttatom egy kis langyos tejben egy csipet cukorral.
A lisztet, a tepertőt és a zsírt, sót, borsot elmorzsolom, majd beleteszem az élesztős tejet, a tejfölt és összegyúrom. Pihentem fél órát, majd kinyújtom és összehajtom kétszer egymás után, ekkor már nem kell pihentetni. Végül ujjnyi vastagra kinyújtom, és kicsi pogácsákat szaggatok belőle. Tepsin pihentem kb 20 percet. Megkenem tojássárgájával, megszórom köménymaggal. Előmelegített sütőben kb 13 perc alatt készre sütöm.
Az egészet összedolgozni. Hűtőben 4-5 napig eláll. Hűtőből kivenni,kicsit átgyúrni, nyújtani,szaggatni,lekenni tojással,megszórni sajttal.200 fokon 20-25 perc sütés.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A lisztet a sóval elkeverjük, majd belemorzsoljuk a margarint, hozzáadjuk a tojássárgáját és a tejfölt. Összegyúrjuk, tetszés szerinti vastagra kinyújtjuk. Lekenjük az 1 db tojás...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sört langyosra melegítjük, krémesre elkeverjük benne az élesztőt hozzákeverjük a vajat. A fehérliszt és a rozsliszt összevegyítjük, beletesszük a sót, az élesztős keveréket, hogy...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű