Hozzávalók:
40 dkg liszt
1 púpozott teáskanál só
40 dkg vaj - nálam 34 dkg :)
15 dkg füstölt sajt
25 dkg trappista sajt
1 dl víz
a tetejére:
1 tojás
A lisztet gyúródeszkára szitáltam, hozzáadtam a sót, beledaraboltam a hideg vajat, elmorzsoltam benne.
Hozzáadtam a kétféle lereszelt sajtot és a vizet, és egynemű tésztává gyúrtam.
Folpackba csomagolva a hűtőben pihent 2 órán át.
A pihentetési idő leteltét követően a tésztát lisztezett gyúródeszkán kb. 3-4 mm vastag téglalappá nyújtottam.
Derelyevágóval 2 cm széles és 5 cm hosszú rudakra szabtam, amiket a közepüknél egyszer megcsavarva sütőpapírral bélelt tepsire rakosgattam, enyhén felvert tojással lekentem.
Előmelegített, 210 fokos sütőben 11-12 perc alatt készre sütöttem.
A lisztet a sóval,sütőporral elkeverem,a margarinnal,tojássárgákkal elmorzsolom. Az élesztőt 1 dl tejben,pici cukorral felfuttatom és a többi anyagokkal jól begyúrom. 15 dkg resz...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A lisztben elmorzsoljuk az élesztőt, belekeverjük a sót és cukrot, majd hozzáadjuk az olajat és a tejet. Összegyúrjuk és 4 cipót készítünk belőle, 1 órát pihentetjük.
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
A lisztet a zsírral,élesztővel,tejföllel és a sóval könnyen nyújtható tésztává gyúrjuk.Kinyújtjuk, kb 4 mm-re,pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk,majd minden 2. darab közepét kisebb sz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű